ורד קומיי

M.A. מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת
            052-2912400

ה"אני מאמין" שלי

ההתייחסות לזולת מעסיקה אותי ללא הרף ומהווה כוח מניע בחיי, הן כמטפלת והן מעבר לשעות הקבלה בקליניקה. אני אוהבת בני אדם, מאמינה בהם ורואה את החיובי בכל אדם.

אני מתחברת לחשיבתו של הפילוסוף מרטין בובר, אשר התמקד בקשר הבינאישי אותו הוא כינה "אני – אתה". ה"אני – אתה" הינו חיבור בינאישי המאופיין על ידי פתיחות, קבלה הדדית ומעורבות אישית עמוקה. ה"אני" מכיר ב"אתה" לא כישות מדידה ואובייקטיבית, אלא כסובייקט ייחודי המשתנה ללא הרף כתוצאה מהקשר עמו.

הקשר של מטפל - מטופל הוא בעיניי תמצית ההתגלות של "אני – אתה". המרחב הטיפולי מאפשר את היווצרותו של דבר מה ייחודי, הפותח צוהר לגישור, לראיית המציאות מפרסטפקטיבה שונה ולפתיחות לקבלת כלים להתמודדות עם קשיים במערכת היחסים הזוגית ובקרב המשפחה.

ורד קומיי- הרקע שלי

ורד קומיי- מטפלת זוגית ומשפחתית נולדתי בדרום אפריקה ועליתי לישראל עם משפחתי בגיל צעיר. גדלתי בירושלים ולאחר שירותי הצבאי התחלתי את לימודי האקדמאיים בתחום הטיפולי. אני בעלת תואר ראשון במדעי התנהגות וחינוך ותואר שני בייעוץ חינוכי מטעם אוניברסיטת בן-גוריון.

הרקע התעסוקתי שלי כולל מעל לעשרים שנות הדרכה בשירות הפסיכולוגי הייעוצי (שפ"י), שם עסקתי במניעה לנוער, הכשרת מבוגרים וחינוך לבריאות וחיי משפחה בריאים בקרב הורים וצוותי הוראה.

עברתי את מסלול ההכשרה לטיפול זוגי ומשפחתי במכון שינוי, וכיום, לאחר 11 שנים כמטפלת משפחתית וזוגית, אני סוגרת מעגל ומכשירה את מטפלי העתיד. לאורך השנים עבדתי במחלקת הרווחה ובנעמ"ת, ובנעמ"ת קיבלתי את ההסמכה הרשמית לטיפול משפחתי. הנני חברה באגודה לטיפול משפחתי (מספר חבר 2415). במקביל פתחתי קליניקה פרטית ברעננה שבה אני מטפלת בזוגות ובמשפחות רבות.

במקביל לטיפול בקליניקה, אני מלמדת ומעבירה הרצאות בנושאים הקרובים ללבי, כגון חינוך מיני, חינוך לחיי משפחה והתמודדות עם גיל ההתבגרות. אני מעבירה הרצאות באופן קבוע בבית הספר לסיעוד קפלן, כמו גם במקומות אחרים, ומשמשת כמנחה ומרצה לחינוך לחיי משפחה בריאים באגודה לתכנון המשפחה ("דלת פתוחה").

במהלך חיי המקצועיים היה לי חשוב להתעדכן בשינויים ובתפיסות השונות הקיימות בעולם הטיפול, וכך רכשתי הסמכות וידע במגוון מסגרות, לרבות קורס הכשרת מטפלים זוגיים ומשפחתיים (מכון שינוי), קורס גישור כללי ומשפחתי (אוניברסיטת תל-אביב), קורס בגישות פסיכודינמיות (אוניברסיטת תל-אביב), וקורס הכשרה "אימגו" למטפלים (מכון שינוי). במהלך ההכשרות קיבלתי הסמכה טיפולית מטעם "אימגו" הבינלאומי.


לקביעת פגישת ייעוץ

שם
דוא"ל
טלפון
 

קישורים: האגודה הישראלית לטיפול במשפחה | מכון שינוי